fbpx

Dobre CV to mit?

Pisanie dobrego CV może być jednym z najtrudniejszych wyzwań związanych z poszukiwaniem pracy. Większość pracodawców poświęca zaledwie kilka sekund na skanowanie każdego CV przed polożeniem go na stosie „Tak” lub „Nie”. To szorstkie realia.

Ale nigdy się nie bój! Zebraliśmy 10 wskazówek, jak pokazać światu „to ja!” i zdobądź tą najważniejszą rozmowę.

1. „Keep it real” 🙂 ! nie bajeruj.
Zwykle CV nie powinno być dłuższe niż dwie strony – i to jest dwie strony papieru A4! Pracodawcy poświęcają średnio 8 sekund na przeglądanie jednego CV, a najlepszym sposobem na wylądowanie na kupce jest przesłanie całej historii swojego życia. Bądź grzeczny, rzeczowy i zachowaj skąpe detale na rozmowę.

Jeśli chcesz, możemy Ci pomóc zrobić dobre CV! Jest to w naszej ofercie.

2. Dedykuj CV
Wszyscy to zrobiliśmy. Wysyłałem to samo CV do wielu pracodawców, aby zaoszczędzić czas… Przestań! Poświęć czas na zmianę swojego CV dla każdej roli, o którą się ubiegasz. Zbadaj firmę i wykorzystaj ogłoszenie o pracę, aby dokładnie sprawdzić, jakie umiejętności powinieneś im wskazać. Docenią oczywisty wysiłek.

3. Dołącz osobiste oświadczenie
Nie zakładaj, że pracodawca zobaczy, jak twoje doświadczenie odnosi się do ich pracy. Zamiast tego użyj krótkiego osobistego oświadczenia, aby wyjaśnić, dlaczego jesteś najlepszą osobą do pracy. Powinno to znaleźć odzwierciedlenie w liście motywacyjnym, a także nasze wskazówki dotyczące idealnego listu motywacyjnego

4. Nie zostawiaj przerw
Jesteśmy cyniczną grupą, a pozostawienie oczywistych luk w twoim CV natychmiast sprawia, że ​​pracodawcy są podejrzliwi – i nie dają ci korzyści z wątpliwości. Jeśli byłeś bez pracy, może to być zmartwienie, ale po prostu daj mu pozytywny spin. Czy zrobiłeś kurs, pracujesz jako wolontariusz lub rozwijasz umiejętności miękkie, takie jak komunikacja, praca zespołowa lub zarządzanie projektem? Jeśli tak, krzyknij o tym!

5. Zachowaj aktualność
Powinieneś zachować aktualne CV, niezależnie od tego, czy szukasz pracy, czy nie. Za każdym razem, gdy w Twojej karierze pojawi się coś znaczącego, zapisz go, aby później nie zapomnieć o czymś, co może być ważne.

6. Błąd twoich dróg
Pracodawcy szukają błędów w CV, a jeśli je znajdą, to wygląda naprawdę źle. David Hipkin, szef rekrutacji i pozyskiwania zasobów w firmie Reed Business Information, ostrzega: „Obecnie większość pracodawców doświadcza ogromnej liczby kandydatów, dając im pretekst do odrzucenia wniosku z powodu możliwych do uniknięcia błędów, nie pomoże ci w przeprowadzeniu wywiadu”. Jeśli nie masz pewności, użyj funkcji sprawdzania pisowni i poproś kogoś, aby dokładnie sprawdził, co napisałeś.

7. Powiedz prawdę
Wszyscy mają swoje CV, prawda? NIE! Stop! kłamstewko które znajduje się w twoim CV może wylądować w całej masie problemów, jeśli chodzi o pracodawców sprawdzających twoje pochodzenie i referencje . Ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest rozpoczęcie pracy, a następnie utrata nowej pracy z powodu kłamstwa. Możesz również zostać złapanym na etapie rozmowy kwalifikacyjnej, gdy nagle nie możesz odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, co powinieneś wiedzieć. A to może być BARDZO niezręczne!

8. Matematyka
To może wydawać się nudne, ale dzięki wsparciu twoich osiągnięć z numerami łatwiej sprzedać się. Pisząc swoją historię pracy, nie mów, że zwiększyłeś sprzedaż; powiedz im, że zwiększyłeś sprzedaż o 70% w okresie sześciu miesięcy. Duże liczby są szczególnie dobre (choć nie zapominajmy o punkcie 7 naszej listy!).

9. Spraw, żeby wyglądała dobrze
Żyjemy w świecie, w którym obraz jest wszystkim, a dotyczy to również Twojego CV. Poświęć trochę czasu, aby to ładnie wyglądało. Używaj punktów i utrzymuj krótkie zdania. Użyj sztuczki graficznej polegającej na pozostawieniu dużej ilości białej spacji wokół tekstu i między kategoriami, aby układ był łatwy w odbiorze. Możesz też kreatywnie wykorzystać aplikację do pracy!

10. Niech zawiera słowa kluczowe
Jeśli umieściłeś swoje CV na stronie z ofertami pracy, aby rekruterzy mogli Cię znaleźć, słowa kluczowe są bardzo ważne. Tytuły stanowisk i tzw buzzwords pracy pomogą wyszukiwarce wybrać CV ze stosu. Czujesz się zmieszany w związku z tym? Nie bądź. Kandydat marketingowy może wymienić SEO (Search Engine Optimization), marketing bezpośredni i marketing cyfrowy wśród swoich doświadczeń i umiejętności. Jeśli nie masz pewności, wyszukaj online i zobacz, jakie słowa są często wymieniane po wprowadzeniu stanowiska.

You may also like...

Popular Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: