fbpx

2 nie banalne powody

  • wysoka jakość i bezkonkurencyjna cena za konkretną usługę – płacisz za czas pracy rekrutacji, a nie za ilość rekrutowanych osób na pojedyncze stanowisko. Cena w tym wypadku nie jest nośnikiem jakości;
  • wybieramy kandydatów spośród palety podobnych ogłoszeń a nie tylko jednego.

Jako firma, kierujemy się słowami
doskonałość osiąga się nie wtedy, kiedy nie można już nic dodać, ale raczej wtedy,
gdy nie można nic ująć.” Antoine de Saint-Exupéry (z książki Ziemia, planeta ludzi)
Specjalizujemy się w rekrutacji a nie w pełnym HR.
Stąd bezkonkurencyjna cena idąca w parze z wysokim standardem usługi.
Nie chcemy konkurować z Twoim HR, lecz go wspomóc ogromną siłą.

Co daje prawidłowo wykonana rekrutacja? Taka rekrutacja ma na celu odrzucić jak największą ilość kandydatów, aby przedstawić przedsiębiorcy osobę z cechami odpowiadającymi zapotrzebowaniu. Nie chodzi tu tylko o nagminne kłamstwa w CV ale również indywidualne cechy kandydata, jak również prawidłowe rozpoznanie stanowiska i kultury pracy. Badania oparte na dobrowolnie przekazanych danych statystycznych w firmach pokazały, że koszt związany z zatrudnieniem nieodpowiedniej osoby może być znacznie wyższy, aniżeli koszt przygotowania do wykonywania zawodu!

Prawidłowo zrekrutowany pracownik jest zadowolony z wykonywanych obowiązków, realizuje cele, zwiększa zyski swoje i firmy, jest pełen pozytywnej energii i nie odchodzi do innych pracodawców.

Rekrutacja to nie tylko doświadczenie! To również fachowa wiedza naukowa, bazowanie na  spisanych doświadczeniach i opracowaniach akademickich. To umiejętne dostosowanie się do obecnie panujących realiów, zrozumienie młodych na rynku pracy, ich przywar i mocnych stron, jak również okazanie należytego szacunku starszym – doświadczonym pracownikom.

My, na co dzień mierzymy się z wyzwaniami rynku pracy i jego możliwościami. I możemy nazwać się specjalistami w tym co robimy.

Dodatkowo, rekrutacja poprzez zewnętrzną firmę jedynie z pozoru może wyglądać na coś trudnego – przecież nie znamy kultury pracy w przedsiębiorstwie, jego know-how czy osób zarządzających.

Między innymi, dzięki różnym odpowiednio dobranym formularzom, nie dotykając wrażliwych aspektów, jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w wiedzę pozwalającą nam na pracę.

Następnie wielopoziomowo oraz wieloźródłowo skupiamy się na swoich obowiązkach.

Dlaczego my?

Nie zajmujemy się kompleksowo HR czy prawem pracy.

NIE.

Dlatego jesteśmy konkurencyjni cenowo.

Pracodawca istniejący na rynku, najczęściej już ma zasoby odpowiedzialne za te płaszczyzny.

Dlatego nie usłyszysz o magicznych pakietach promocyjnych, chociaż w takim wypadku, Rabat znajdziemy na mapie Maroka.

Współpracujemy z firmami rekrutacyjnymi z bloku wschodniego i Indii!

Proste warunki umowy, przejrzystość naszych obowiązków i działań.

Pełne zaangażowanie, indywidualne podejście, rzetelność oraz uśmiech na twarzy – to nasze mocne cechy.

Bilans zysków i strat.
Klienci wahają się z wyborem firmy zewnętrznej, ponieważ sami posiadają management, hr, albo sami wielokrotnie przeprowadzali rekrutację. Z powodzeniem.

Ale obecna rzeczywistość wskazuje, iż wg danych GUS za rok 2016 w woj. Dolnośląskim ponad 74% firm miało lub ma ponad 3 miesięczne problemy z rekrutacją! Niestety GUS w ankiecie nie podał informacji dla wyższych wartości.

Wielu przedsiębiorców ma ten sam problem – nie posiadają w swoich szeregach specjalistów ds rekrutacji. Zapewne posiadają wspaniałych, dobrze wykształconych księgowych, biegłych w prawie i dokumentacji HRowców, lecz utrzymanie rekrutera na etacie jest zbędnym dla firmy kosztem, nie dostarczającym adekwatnego przychodu.

Dlaczego się opłaca? Drogi przedsiębiorco, skoro to czytasz to zauważyłeś zapewne niepokojące symptomy w firmie. będziesz musiał zająć się osobiście rekrutacją lub zająć komuś czas. To generuje koszty. Oprócz tego, zlecasz pracę osobie – która może kiedyś była w tym biegła. Z pomocą w decyzji, czy może jednak skupiać się na zarabianiu pieniędzy, czy może oderwać kogoś od zarabiania pieniędzy i jeszcze wygenerować koszty w postaci godzinowego czasu pracy – przychodzi nam pojęcie kosztów komparatywnych.

Jeżeli masz 14 minut, zapraszamy na nasz fanpage i przypięty post z piątym rozdziałem z książki „Wolna przedsiębiorczość” – dr Mateusza Machaja.

 

Obszary doświadczenia w rekrutacji
  • IT & Telecom
  • Handel i obsługa klienta
  • Produkcja
  • ​Usługi finansowe i profesjonalne
  • Spedycja
  • Ochrona
  • Rozrywka
  • Kadry zarządzające