fbpx

W ten sposób firmy tracą najlepszych pracowników

ZMNIEJSZ FLUKTUACJE! W ten sposób firmy tracą najlepszych pracowników.

Tylko jedna rzecz jest trudniejsza niż znalezienie zdolnych pracowników w „War for Talents”:
utrzymywanie talentów w firmie!

Co jednak mogą zrobić firmy, aby utrzymać swoich najbardziej utalentowanych pracowników z dala od konkurencji, a co ważniejsze, co tak naprawdę przeszkadza odejściom pracowników?
Przedsiębiorcy powinni szczególnie uważać na rachunki za czas pracy swoich pracowników, ponieważ głównym powodem wypowiedzenia dla pracowników jest brak rekompensaty za nadgodziny. Ponad dwie trzecie respondentów (68 procent) zrezygnowałoby z pracy, gdyby pracodawca nie zapewnił odpowiedniego wynagrodzenia za nadgodziny.

Dodatkowe pytania.

Jak zachowują się poszczególni pracownicy w zespołach? Czy są napięcia lub niesprawiedliwości? Również tutaj kadra kierownicza powinna spotkać się z pracownikami w otwartej rozmowie.
Brakująca chemia jest podawana jako druga najczęstsza podstawa do rozwiązania umowy: 65 procent będzie szukać nowej pracy, jeśli chemia z kolegami przestanie być prawdziwa. Nawet przy ciągłym stresie i presji, aby wykonać cel, respondenci szukają alternatywy: 60 procent w napiętych i nieprzekraczalnych terminach szuka przyczyn wypowiedzenia. Rundstedt’s Outplacement i Career Advisory dowiedli tego w najnowszym badaniu „Representative Talents & Trends” wśród 1020 uczestników.

Jeśli będziesz trzymał absolwentów na krótkiej smyczy, stracisz ich!

Bliższe spojrzenie na dane pokazują, że absolwenci uczelni są szczególnie negatywnie nastawieni na nadgodziny i złe środowisko pracy: 74 procent wskazuje brak rekompensaty w postaci czasu wolnego lub wynagrodzenia za nadgodziny wskazuje jako powód do wypowiedzenia. 72 procent uważa również, że spowodowałby to zły klimat w miejscu pracy.
Kultura pozytywnego feedbacku jest również ważna dla pracowników z wyższym wykształceniem: w porównaniu ze średnią, około ośmiu procent więcej zakończyłoby pracę ze względu na słabą kulturę przekazywania informacji zwrotnych. Szczególnie ważne jest, aby absolwenci mogli poznawać własne błędy, a także wskazywać błędy innym kolegom. Jeśli chodzi o samostanowienie, odbiegają jeszcze bardziej od średniej: około 13 procent więcej chce być odpowiedzialnym za swoją strefę i rozważałoby zwolnienie z pracy, gdyby nie otrzymali żadnej mocy decyzyjnej.

źródło onpulson.de (CF)

You may also like...

Popular Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: